Sıkça Sorulan Sorular

 01  Talent Spot platform ve aplikasyonuna giriş bilgilerimi nasıl alırım?

Talent Spot giriş bilgileriniz programı satın aldıktan sonra e-posta adresinize program başlamadan 1-2 gün önce gönderilir. Faturanız da adresinize postalanır. Şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.
 

 

 02  Talent Spot platform ve aplikasyonuna ne kadar süre ile girebilirim?

Talent Spot web platform ve aplikasyonunu giriş bilgileriniz size ulaştıktan sonra 3 ay boyunca kullanabilirsiniz.

 

 

 03  Kişisel Gelişim ve Farkındalık programı hakkında

Kişisel Gelişim ve Eğitim programı 3 aylık bir programdır. Programda verilen bütün egzersiz ve uygulamaları zamanında tamamlayamazsanız sorun değil. Programa 3 ay boyunca giriş yapabilir ve eksik uygulamalarınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Program 9 adet farklı Öğrenim içeriği ve 5 adet Farkındalık uygulaması içerir.  Program başlangıç tarihinden itibaren 12 hafta boyunca, program belirli günlerde aplikasyon üzerinden size belirli sorular ve bildirimler gönderecektir. Bu sorular belirli uygulamaları yapmayı içerir.
 

  • Genel uygulamalar her Pazar günü saat 10:00'dan sonra gönderilir.

  • Genel uygulamaları "daha sonra yapmayı seçerseniz" program her Çarşamba saat 10:00'dan sonra hatırlatma bildirimi gönderir.

  • Farkındalık egzersizleri ve uygulamaları da Cuma günleri sabah saat 10:00'dan sonra gönderilir

 

 04  Program nasıl çalışır?

Öğrenim İçerikleri - Aplikasyon menüsündeki Öğrenim İçerikleri bölümünden program hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sorular - Her Öğrenim İçeriği farklı sorular ve uygulamalar içerir. Size periyodik olarak gönderilen sorulara Sorular bölümünden erişebilirsiniz, burada gördüğünüz sorulara verdiğiniz yanıtlara göre (Doğru veya Yanlış) puan kazanırsınız.

Puanlama sistemi belirli bir mantıkla işler.

 

Yanlış cevap, bir soruya ‘daha sonra yapacağım’ dediğinizde tetiklenir, program o soruyu size tekrar hatırlatma amaçlı gönderebilmek için sistemde bekletir ve daha sonra size bildirim olarak gönderir. Programda cevaplamanız gereken bir soru kalmadıysa bu bildirimi dikkate almanız gerekmiyor.

Doğru cevap, bir soruya ‘şimdi yapacağım’ veya ‘uygulamayı yaptım‘ dediğinizde tetiklenir. Soru doğru cevapladıysa sistemden silinir, dolayısı ile bir not defterine size verilen uygulamayı yapabilmek için not almanız ya da ekran görüntüsü almanız gerekir.

Sıralama - Kazandığınız puanları Sıralama bölümünden takip edebilirsiniz.

Ödüller - Program bitiminde sıralamada ilk 5'e giren katılımcılar ödül olarak eğitmenden bir saat bire-bir destek alma hakkı kazanır. Bu destek İstanbul'da ikamet ediyorsanız yüz yüze, İstanbul dışında iseniz Online veya Skype üzerinden verilir. Sistemi aynı puanda bitiren 5'ten fazla katılımcı olursa ilk 5 kura yoluyla belirlenir ve programın sonunda bire bir destek kazanan katılımcılar e-posta yoluyla bilgilendirilir.

 

Düello - Başkalarına Düello sorusu göndermeniz size puan kazandırmaz. Dolayısı ile kullanmamanız önerilir. Düello bölümünü kullanmak yerine programdaki soruları Öğrenim İçeriğinde belirlenen sıraya göre yapmanız size maksimum fayda sağlar. Burada program sizi periyodik bildirimler göndererek yönlendirecektir.

Önemli: App menüsünde gördüğünüz DNAGörevler ve Performansım bölümleri bu eğitim programı için değildir, tek odaklanmanız gereken bölüm yukarıda belirtildiği gibi Sorular bölümüdür.

 

 05  Programın bana katkı sağlaması için ne yapabilirim?

Program süresince size verilen bütün egzersiz ve uygulamaları zamanında yapmanız kişisel ve profesyonel gelişiminizde size maksimum katkıyı sağlar. Özel işleriniz ve projeleriniz varsa zaman yönetimi yaparak her hafta Pazar günü bir kaç saatinizi bu programa dedike etmeniz önerilir.

 

 

 06  Programla ilgili eğitmene bir sorum var nasıl gönderebilirim?

Program başladığında Growth Target iletişim sayfasından programla ilgili sorduğunuz sorulara, eğitmen tek tek cevap vermek yerine, toplu olarak aplikasyon üzerinden bütün gruba mesaj göndererek sorularınıza cevap verir, böylelikle aklınızdaki her türlü soruya cevap bulabilirsiniz. 

 07  Sisteme giriş ile ilgili destek nasıl alabilirim?

WEB platform linki: https://talentspot.online/

Aplikasyon (iOS) linki: https://apps.apple.com/us/app/talentspot/id1390972196

Aplikasyon (Android) linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.talentclb.talentspot
 

Sisteme giriş ile ilgili her türlü destek için CCA Land ile bu sayfadan iletişime geçebilirsiniz.