top of page
Beni Nasıl Anlattılar?

 

Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğum proje yönetimi, eğitim ve danışmanlık hizmetlerimle ilgili referanslarımın bir kısmını bu sayfada bulabilirsiniz.

hulya-mutlu_edited.jpg
Hülya Mutlu

Eğitmen, Konuşmacı

 

Harun taktığı tüm şapkalarında en iyisi olmak için gayreti hiç bitmeyen birisi. İş disiplini yüksek, öğrenmeye aşık ve bildiklerini paylaşmak konusunda cok cömert. İçerik üretimi konusunda ilham verici. Onunla bir projede yer aldığınızda gönlünüz her sorumluluğu tam yerine getireceğini bildiğinizden oldukça ferah oluyor.

mb_edited.jpg
Mehmet Baker

Business Sales Manager, IKEA

 

Harun' dan yaklaşık 3 aydır Integral Coaching kapsamında destek alıyorum. Kendinizi farketme, aldığınız ve alacağınız kararların arkasında yatan nedenleri sorgulama, ihtiyaçlarınızı ve streslerinizi belirleme konusunda inanılmaz faydalı bir süreç geçirdim. Yöntemleri gerçekten çok farklı, eğlenceli ve başka bir yerden bakmanızı sağlıyor.Sakin ve kaliteli iletişimi sayesinde her sorunun cevabını birlikte bulabiliyorsunuz. Umarım herkes benim gibi Harun' la tanışma ve birlikte çalışma fırsatı yakalar. Teşekkürler Harun..

Can Dilek

Marketing Director at SUWEN

 

Summarizing Harun with few words is not an easy task for anyone in the marketing business. He is truly talented about driving the business in an online way. His passion for e-business and e-marketing is remarkable and worth watching as a lecture at a real-time college. He is patient, determined, definitely creative, unfailing and a smart coach for others around him. He always focuses on future projects and a delicate experience for the customers. I feel lucky to get to know and working with him.

cd_edited.jpg
busra_edited.jpg
Büşra Baytur

Industrial Engineer, MBA

 

I am one of the participants of Harun's Integral Coachingprogram. Through the program, you can look at events in a waythat you have not looked at before. Rather than classical advice,he uses variety of methods so that I can find the right answers tomy questions. Thank you for everything Harun!

Mehmet Emin Yıldız

Avionics System Engineer

 

I feel very fortunate that I had the privilege of working with Harun as my leadership coach. During our time together, Harun navigated me through the results of my feedback, focusing on the strengths that I had failed to recognize and improvement opportunities, then worked closely with me to outline actionable steps for my way forward. Harun is not only challenging and insightful but also patient and understanding, with remarkable instincts and knowledge. Besides his friendship, he used professional methods like Birkman and tailored some activities for me that has facilitated my transition into another level. As a result of time together, I have seen improved performance and greater self-confidence in my own ability to lead, and increased positive perception about my leadership that has led to new opportunities. I name Harun as a great contributor to the success and leadership/self-leadership.

mehmet emin.jpeg
profil ikon.png
Tugay Okatan

Electrical & Electronics Engineer, MBA

 

Harun Bey'in mentörlük eğitimine katılma şansı yakalayanlardan biriyim. Eğitimin içeriğinde kitaplarda bulabileceğiniz bilgiler yer almıyor. Sıklıkla çaba sarf etmemiz, sorgulamamız, düşünmemiz ve kendimizi ifade etmemiz gerekiyor. Eğitim bittikten sonra daha önce olduğunuzdan çok daha farklı bir insan olacağınızı da garanti edebilirim.

Jabeena Begum

Country Marketing Manager, Cloud Computing at Dell
 

There are many kinds of employees, some grace their office seat every morning, some 'work' and some are really passionate about their job. According to me, Harun belongs to the last category. I have worked with Harun for quiet sometime now and can easily place him in the group of individuals who go the extra mile to do their job better than the best. Heading operations is not an easy task and making yourself available round the clock to address issues at odd times from different corners of the world makes it even tougher. I've always found Harun very receptive and willing to take charge and fix problems to the best of his abilities. I would highly recommend Harun and believe that he would make a great asset to any organisation. 

jabeena_edited.jpg
rob_edited.jpg
Rob Alexander

Sr Content Implementation Manager at AT&T
 

I have had the pleasure of working for Harun for the last year at CDC Software. We worked on many large projects together and he has always kept track of the smallest details and managed them and the Operations team perfectly. Harun is always level headed and calm and great to work for. Technically Harun is very proficient and was a great mentor to me and the rest of the ops team.

Dave Morfas

Director of Product Marketing at Plex Systems, Inc.

Harun and I work together in the global marketing team at Aptean. Harun's operations team is critical to lead-generation management as well as Web content creation and SEO/SEM success. Harun consistently makes solid recommendations regarding improvements that could be made both to enhance the customer experience as well as improve lead-gen results. He is also consistently open to hearing new ideas and collaborating with others to come up with the best solution. Great team player, great collaborator.

dave_edited.jpg
jason_edited.png
Jason Rushfort

Vice President & General Manager - Customer Experience Business Unit at Infor
 

Harun is the best of the best! There are very few people that hold the skills that Harun does for SEO. He has immensely helped our web pressence and is making improvements every single day! Harun, is a great employee and an amazing person!

REFERANSLAR

Linkedin'de 5.000'den fazla profesyonel yönetici, yeni mezun ve mezun adayına kişisel gelişim ve farkındalık eğitimleri verilmiştir. Katılımcılar ne diyor bir bakalım...

Muhteşem bir “12 hafta” ve artan farkındalık.. Farkındalığı artıran, içinde güçlü bir sen olduğunu gösteren, bakış açını değiştiren, yenileyen bu süreçte desteğiniz ve rehberliğiniz için sonsuz teşekkürler Harun Bey. Elbette teşekkür sebebimiz buraya yazılacak kadar az değil ama özellikle Çankırı Karatekin Üniversitesi İİBF öğrencilerine verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyor, sizleri burada, yanımızda görmeyi de çok istediğimizi belirtmek istiyorum. Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Melek Yıldız / Çankırı Karatekin University şirketinde Doktor Öğretim Üyesi

Katılımcılardan biri olarak şunu söylebilirim, olaylara ve durumlara bakış açımı değiştirdiniz. Harekete geçerken tavsiyeleriniz aklıma geliyor ve 'Harun böyle tavsiye etmişti' diyorum. 4. hafta grup görüşmesinde birbirinden değerli katılımcılarla tanışmak ve sizinle birebirde görüşme deneyimim muhteşemdi. Kendimde fark edemediğim şeyleri öyle güzel ortaya çıkardınız ki bir eğitmen olarak tavsiyelerinizi heybeme koydum ve uyguluyorum.  Herşey için çok teşekkür ederim Harun Taşcı

Arif Alataş / Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri şirketinde Technical Training Supervisor

Öncenizde ne yaşamış, neler kaybetmiş, neleri ertelemiş olursanız olun "yeni siz"için ilk adımları atmak adına bulunmaz bir fırsat. Harun Taşcı Hocam sizin için gerekli olan motivasyonun içinizi kavurmasına, önünüze çıkacak engellerin sizin için bulunmaz bir fırsat olduğunu görmenize, inancınızı hiç bir zaman kaybetmeyip adımlarınızın sürekli olmasına yardımcı olmakla kalmıyor sizinle aynı heyecanı paylaşıyor. İyi ki sizinle yolumuz kesişmiş.

Güven Sezgün / Playback Theatre Actor / Stand Up Comedian

Bu süreci tamamlamış biri olarak yazıyorum. Harika bir süreçti, bu yolda yalnız değilim onu gördüm. Çok güzel insanlarla bir buluşma gerçekleştirdik. Hala iletişim halindeyiz. Kendi hikayemi anlattım ve çok etkileyici hikayeler dinledim. İhtiyacı olduğuna inanan herkesin bunu deneyimlemesini tavsiye ediyorum. Yaptığınız iş çok kıymetli, teşekkürler Harun Taşcı

Tutku Kocaman / Yetkin Gençler şirketinde Team Leader

Eski Sen’e teşekkür edip, yeni Ben’i oluşturmak için yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Otomatik pilottan çıkıp kendi hayatının dümenine geçmeye, konfor alanını terketmeye, huzursuz olmaya ve yeni Sen’i yaratmaya gerçekten hazır mısın? O zaman hiç durma, harekete geç! Eski Sisifos’dan Yeni Anka Kuşu olmayı başarmış biri söylüyor sana bunu. Teşekkürler Harun Taşcı iyi ki yollarımız kesişti.

Yasemin Karakaya

bottom of page