Birkman® Koçluk ve Mentorluk Eğitimleri

 

Birkman methodu bir tek test ile 298 soruda 50 adet rapor sunabilen hem bireylere hem de takımlara uygulanabilen bir envanterdir. Sizin ve çevrenizle ilgili güçlü bilgilendirmeler içerir. Ana amaç; bir insanın bakış açısının bir davranışa nasıl yönlendirdiğini ölçmektir.

 

Birkman’ın içinde motivasyonel davranışsal ve ilgi alanına ait bulguları tek yerde birleştiren çok boyutlu bir enstrüman ve karşılaştırmalı analiz olmasıdır. Ana faydası ise; size ne yaptığınızla ve ne tür ihtiyaçlarınızın olduğu arasındaki farkları belirtir. Herkesi farklı bir sistem olarak kabul eden bir dille gelişim için beslenmeye yarayan gelişime ışık tutar.
 

Değerlendirmede kişinin davranışları, ilgi alanları, motivasyon kaynakları, ihtiyaçları ve stres faktörleri derinlemesine ölçülür. İhtiyaçlarının karşılanmaması durumunda oluşan potansiyel stresin sebepleri belirlenir. Bu metot sayesinde, kişilerin hangi mesleklere daha uygun oldukları ve bir kurumsal yapıda hangi alanlarda güçlü olabilecekleri kriterleri ile bütünsel veri toplanarak raporlanır.

Birkman Metodu gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu, motivasyon kaynaklarınızı ve kendinizi tekrar nasıl şarj edeceğinizin püf noktalarını verir. Birkman Metodu’na ait bir çok rapor ile ve grup/takım raporları ile organizasyonel stratejinizi çıkarabilir ve insan kaynağınızı daha etkin dönüştürerek tatmin ve başarıyı yönetebilirsiniz. Aslında çoğunlukla bir çalışan işinden istifa etmez, yöneticisi ya da çalışma arkadaşlarından istifa eder.

Birkman Metodu Nasıl Etki Eder?


Güçlü yönlerimize odaklanırken bir yandan geliştirilmesi gereken fark etmediğimiz alanları belirlemek önemlidir. Birçok zayıf davranış biçimimiz aslında bizim stres davranışımız olduğunu gösterir. Henüz tespit etmediğimiz ihtiyaçlarımızı yönetmemiz gerektiğini fark ettirir.

Bu programda Birkman değerlendirme yöntemini mesleki yetkinliklerle eşleştirerek uyguluyoruz.

 

Skype üzerinden veya yüz yüze Birkman metodunun yapısını, eğer önceden raporunuz varsa onu kullanarak, ya da testi bitirdikten sonra genel koçluk profil özellikleriniz üzerinden ve gelişim alanlarınızı irdeleyerek yapılan bir uygulamadır.

 

Güçlü yönlerinizi, önceliklerinizi, otorite, itibar ve avantaj kullanabilmek gibi yönlerinizi geliştireceğiniz bir uygulamadır.

Eğitimin Amacı Nedir?

- İletişimin dilini geliştirmekle kalmayıp, metafor ve meta model kalıpları ile, büyüleyici bir iletişim dili oluşturmak

- İnançlar , değerler ve alışkanlıklarla değişim ve dönüşüm sağlamak

- Zihin kullanımı ve odaklanabilme becerilerini en üst seviyeye çıkarabilme yetisi.

- Motivasyon dilini kullanabilme ve hayata geçirmek

- Zamanı kullanabilme ve yönetebilme becerisi kazandırmak

Sadece sizin için tam farkındalıkla geçecek ilk seansta, değişime olan yatkınlığınızı arttıracak ve size özel hazırlanmış pratiklerle liderlik becerilerinizi arttırabileceğinizi göreceksiniz.

 

İçerik:

- Birkman metodun tanımı ve koçluk uygulaması,

- Birkman raporunuzun ana yorumlaması,

- İşinizde veya özel yaşamınızda hangi güçlü yönleriniz kullanabileceğinizi,

- Kişisel performansınızı  artırmak için neleri geliştirmeniz gerektiğini,

- Kariyer ve iş alanındaki hedeflerinizi ve özel hayatınızla nasıl örtüştüğünü,

- Hayat envanterinizdeki amaçlarınıza ulaşmak için neleri planlamanız gerektiğini,

- 11 ayrı yetkinlik analizi ile işin tanımına ait yetkinlik bazlı uygulamaları,

- Stress davranışınızı ve nasıl yönetebileceğinizi,

- Ana ihtiyaçlarınızı ve motivatörlerinizi,

öğreneceksiniz.​

 

Raporunuz güçlü yanlarınızı ve öngörülen mesleki eğilimlerinizi de kapsamaktadır.

Kimler Eğitime Katılabilir?​
 

- İletişim materyallerini yüksek seviyede kullanmak isteyenler,

- Bilinçdışının inanılmaz dünyasında doğru kanallara ulaşmak isteyenler,

- Olumsuz inanç, değer ve alışkanlıklarıyla çalışmayı üst düzeye taşımak isteyenler,

- Zaman yönetiminde uzmanlaşmak isteyenler,

Nasıl Katılabilirsiniz?

Bu uygulama öncesinde kurumsal mail adresinize doğrudan Birkman International’dan Birkman testine katılım daveti ve test linkiniz gelecektir.

1- Birkman Yaşam Stili ve Kişilik Analiz Testi: 550 TL +KDV

    Online test linkinizi kontak formuna istek göndererek alabilirsiniz.

    Testi Online satın alıp yaptıktan sonra, Test Yorumlama ve Değerlendirme hizmetini satın alabilirsiniz.

2- Birkman Professional - Yorumlama ve Değerlendirme Hizmeti: 1.550 TL +KDV

    Eğitim Süresi: Toplam 3 Saat - (1.5 saat x 2 seans/hafta uygulama içerir.)

    Eğitim Yeri: Skype veya yüz yüze (İstanbul'da ikamet ediyorsanız)

Havale / EFT yaparak programa dahil olabilirsiniz.

Garanti Bankası - Maslak Sanayi / İstanbul

TR46 0006 2000 7850 0006 6793 65

Transfer açıklaması olarak Adınızı Soyadınızı ve Program kodu olan GT-BIRKMAN yazınız. Fatura için bilgilerinizi İletişim sayfamızdaki kontak formundan göndermeniz yeterli olacaktır.

The Birkman Method® Testi

 

The Birkman Method® testi,

- On-line olarak uygulanan,

- 298 sorudan oluşan (250 adet doğru-yanlış, 48 adet çoktan seçmeli)

- Yaklaşık 25-30 dakikada tamamlanan bir testtir.


Her bir takım bireyinin takım içindeki Birkman analizleri doğrultusunda ; tüm takım için grup dinamikleri ve çalışma için analizini yetkinlik ve kişiliğe göre veren rapordur.
 

Bir takım içindeki uyum ve kombinasyonların analizini, baskın karakter kişiliklerin nerede yer aldığını, sinerji için gerekli önerilerin ve gelişmelerin adreslerini detaylı bir biçimde raporlar ve takımdaki çatışma yönetimi ve stratejik planlama ve iletişimlerini geliştirmeyi sağlar.

 

The Birkman Method® bilimsel olarak geliştirilmiş, gerek bireylerin kariyer gelişiminde gerekse kurumların insan kaynakları ve yetenek yönetiminde çok boyutlu ölçme ve değerlendirme sağlayan benzersiz bir sistemdir. Elde ettiği davranışsal, motivasyonel, mesleki ve organizasyonel veriyi bütünleştirerek, farklı durumlar ve şartlar altında kişilerin mesleki gelişimi ve başarısı için kullanılmasını sağlar.

 

The Birkman Method®, bireylerin ve çalışanların yetkinliklerinin geliştirilmesi, azami üretkenlik ve artan başarı için rol ve ilişkilerin uyumlandırılmasını sağlayan davranışsal analiz ve uygulama çözümüdür.

Bu uygulama öncesinde kurumsal mail adresinize doğrudan Birkman International’dan Birkman testine katılım daveti ve test linkiniz gelecektir.

The Birkman Method® Raporunun Yorumlanması

Birkman raprolarının akredite bir Yorumlayıcı( *yorumlama eğitimi almış) tarafından detaylı paylaşımı verilen koçlukla geri bildirim hizmetidir.

The Birkman Method® Rapor Örneği
Bireysel Yönetici Koçluğu

Randevu Al >

Kişisel Gelişim Programı 

Randevu Al >

Kurumsal Uygulamalar

Randevu Al >

 
Video Tutorials 
Birkman Ugulamaları

The Birkman Map summarizes the key data points from The Birkman Method personality assessment on a colorful and memorable gradated grid. This video reviews the two axes of the Birkman Map and what the four Birkman colors represent.